News

TV Republika i TV Trwam

6 grudnia gościliśmy dwie ekipy telewizyjne które realizowały program o naszym Muzeum.

TVP RZESZÓW

W dniu 23 listopada ekipa TVP Rzeszów realizowała krótki program o naszym Muzeum. Zostanie on wyemitowany w najbliższy weekend na kanale TVP INFO.

IV POLSKI KONGRES GÓRNICZY

Po raz pierwszy do uczestnictwa i przedstawienia dziedzictwa przemysłu naftowego zostało zaproszone bóbrzeckie Muzeum.

Wyróżnienie podczas Gali Europejskich Dni Dziedzictwa

17 listopada podczas uroczystej Gali Europejskich Dni Dziedzictwa, jaka odbyła się w Opolu zostaliśmy uhonorowani wyróżnieniem.

Kolejny odcinek programu "Ukryte skarby"

Zapraszamy do obejrzenia programu "Ukryte skarby".

Polscy wynalazcy.

Na kanale TVN Turbo wyemitowano program "Polscy Wynalazcy". Nie może w nim zabraknąć Ignacego Łukasiewicza i Muzeum w Bóbrce.

Kopanka Janina - 1878

Kopanka "Janina" z 1878 r., wykopana ręcznie do głębokości 132 m, a następnie pogłębiona wiertnicą ręczną do głębokości 250 m. Nadal w eksploatacji!!!

Kalendarz 2018

Nowy kalendarz na rok 2018

Nowa lekcja muzealna "Spacer z Ignacym Łukasiewiczem".

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych na nową intrygującą, pełną przygód lekcję muzealną.

Wszystkich Świętych 2017

Odwiedzając groby założycieli kopalni Bóbrka: Ignacego Łukasiewicza, Tytusa Trzecieskiego, Karola Klobassy Zręckiego a także zapalając świece na grobach pierwszych dozorców, dyrektorów, kierowników kopalni: Jana Horejtiaka, Adolfa...

PRZEMYSŁ NAFTOWY NA PODKARPACIU W FOTOGRAFII I SZTUCE W XIX i XX w.

W okresie od 29 września do 12 listopada br. Muzeum Podkarpackie w Krośnie zaprezentuje wystawę „Przemysł naftowy na Podkarpaciu w fotografii i sztuce w XIX i XX w.” Część eksponatów pochodzi ze zbiorów naszego muzeum.

Wiek Nafty - Wrzesień 2017

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru "WIEKU NAFTY".

Najlepszy produkt turystyczny roku 2017

Miło nam poinformować, iż w dniu wczorajszym, podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki, otrzymaliśmy od Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej certyfikat oraz tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego w 2017 r....

Wyremontowany trójnóg przy kopance 632

Kolejny szyb naftowy z nowym trójnogiem. Tym razem nowe wyposażenie otrzymała kopanka 632, położona w pobliżu pamiątkowego obelisku.

Polska zobacz więcej weekend za pół ceny

W dniach 7 - 8 października 2017 Muzeum w Bóbrce będzie uczestniczyć w programie "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny".

Polecamy wydawnictwo Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego: pt."Dziejami techniki inspirowane".

Dla wszystkich miłośników zabytków techniki, polecamy wydawnictwo Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego: pt." Dziejami techniki inspirowane". 

Muzeum na konferencji w Roznavie

W dniach 19-21.09 gościliśmy w Baníckim múzeum w Rožňave na konferencji: "Baníctvo v našich múzeách a jeho prezentácia". Spotkanie, poświęcone ekspozycjom górniczym, było okazją do wymiany doświadczeń i przedyskutowania formy dalszej...

Jesień w naszym Muzeum.

Jesienią w lesie Bóbrzeckim na zwiedzających czekają niezwykłe atrakcje.

Kolejna edycja kampanii „60+Kultura”

Kolejna edycja akcji MKiDN „60+kultura” odbędzie się w dniach 23- 24 września. W tych dniach seniorzy w całym kraju będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty instytucji kulturalnych.

Inauguracja ścieżki questingowej- „Podróż z Ignacym Łukasiewiczem”

W dniu dzisiejszym zainteresowani mogli za darmo zwiedzić wszystkie ekspozycje Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Na turystów czeka dodatkowa atrakcja w postaci ścieżki questingowej. Grupy...

Cookies

This site uses Cookies files, which are installed in your web browser. More in Privacy Policy