Kopanka Janina - 1878

Serdecznie zapraszamy do zobaczenia wyjątkowego eksponatu w naszym muzeum. Jest to czynna do dzisiaj kopanka z 1878 roku o imieniu "Janina". Wykonana ona została ręcznie do głębokości 132 m, następnie pogłębiona do głębokości 250 m.
Aktualnie ropa wydobywana jest za pomocą pompy wgłębnej. Do kopanki zapuszczone zostały rury okładzinowe oraz przewód pompowy, a nad kopanką ustawiony został kiwon, napędzający pompę. Na początku pompa napędzana była ręcznie w późniejszym czasie podłączona została do kieratu pompowego.

Old news

 • Zapytanie ofertowe - wykonanie strony internetowej

  Wykonanie nowej strony internetowej Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce z przeniesieniem zawartości ze strony www.bobrka.pl na nową stronę pod tym samym adresem z usługą hostingową.
  Strona internetowa www.bobrka.pl w 4 wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej.

 • Świet(l)ne maisto - 30 Lipca 2017

  Świet(l)ne Miasto nawiązuje do bogatej historii przemysłu naftowego miasta i tradycyjnie już przypomina mieszkańcom datę pierwszego zapalenia lampy naftowej, przybliża postać Ignacego Łukasiewicza i oferuje niezapomniane wrażenia tym, którzy na koniec lipca chcą wziąć udział w niesamowitym wydarzeniu.

 • Karta Dużej Rodziny W Muzeum

  Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka.
  Nasze muzeum włączyło się programu jako jeden z partnerów i oferuje zwiedzającym:
  - 20% zniżki na zakup biletów ulgowych i normalnych
  - 20% zniżki na wypożyczenie audioprzewodnika
  - trzecie i kolejne dziecko z tej samej rodziny wchodzi bezpłatnie.
  Serdecznie zapraszamy do muzeum.

Cookies

This site uses Cookies files, which are installed in your web browser. More in Privacy Policy