Europejskie Dni Dziedzictwa 2016

W dniu 11 września, w godzinach 9.00-17.00 zapraszamy  na dzień otwarty Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Wszystkie ekspozycje muzealne zostaną turystom udostępnione za darmo.


Zapraszamy do odwiedzin niezwykłej placówki, która jest lokowana na terenie najstarszej na świecie, nadal czynnej kopalni ropy naftowej.
Na obszarze  prawie 20 h zgromadzono obiekty poświęcone historii polskiego i światowego przemysłu naftowego, gazowniczego i rafineryjnego. 

W „sercu” kopalni znajduje się kamienny obelisk ufundowany przez samego „ojca” przemysłu naftowego- Ignacego Łukasiewicza.

Milczący 
świadek dawnych dziejów przypomina nie tylko o prekursorskich działaniach twórców kopalni, ale równocześnie stanowi dowód na polskie pierwszeństwo w tworzeniu przemysłu naftowego.

Do najcenniejszych obiektów, jakie można zobaczyć w Bóbrce, należą XIX wieczne kopanki „Franek” i „Janina”- studnie, które nadal wypełniają się ropą naftową. Równie cenne i unikalne są XIX wieczne budynki: kuźni, warsztatu, kotłowni oraz kieratów.

Dla lepszego i atrakcyjniejszego przekazu, wystawy zostały wzbogacone prezentacjami multimedialnymi, dzięki którym dawne urządzenia a także postacie pionierów przemysłu naftowego „ożywają”, aby przekazać posłanie swojej pracy i dokonań. 
 

Starsze aktualności

  • Zapytanie ofertowe - Remont budynku Kotłowni w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

    Zakres zamówienia obejmuje remont budynku kotłowni w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

  • Nowa galeria Mustang Race 2016

    Zapraszamy do obejrzenia nowych fotografii w zakładce galeria z ostatniej imprezy w naszym muzeum Mustang Race 2016.

  • Mustang Race 2016

    Mustang Klub Polska po raz szósty zaprasza na jedną z najciekawszych imprez motoryzacyjnych w Polsce. 10 sierpnia 2016 roku z z Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza wystartuje 50 Fordów Mustangów. Dzień później impreza zawita do historycznego Zamościa, gdzie stajnie zamkowe ugoszczą rumaki. W piątek kolumna dotrze do Janowa Podlaskiego by w sobotę zakończyć na mazurskim Zamku w Rynie.

Cookies

Ta strona uzywa plików Cookies, które instalowane są na Twoim komputerze. więcej w Polityce prywatności