Kartka z historii - wydobycie na kopalni w Bóbrce.

Wg danych szacunkowych z 1897 r. w latach 60.XIX w wydobyto w Bóbrce ok. 200 tys. cetnarów ropy (cetnar to ok.50-51 kg), co oznaczało, że kopalnia dawała 1/4 ówczesnej produkcji ropy w Galicji!

















 

Starsze aktualności

 • Konferencja w Zabrzu

  W dniach 20-22.04.2017 r. w Zabrzu, uczestniczyliśmy w XI Konferencji "Dziedzictwo i historia górnictwa oraz wykorzystanie pozostałości dawnych robót górniczych". Organizatorami konferencji byli: Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej, KGHM Cuprum Centrum Badawczo-Rozwojowe, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Komitetem Historii Nauki i Techniki PAN.

 • Współpraca naszego Muzeum z Politechniką Rzeszowską

  24 kwietnia br. rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski i prezes Zarządu Fundacji Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce dr Paweł Fornal zawarli umowę o współpracy.

 • III Podkarpackie Pokazy Lotnicze

  2 września 2017 w godzinach 10:00 - 18:00 na lotnisku w Krośnie odbędą się III Podkarpackie Pokazy Lotnicze.
  Pierwsze Pokazy Lotnicze zorganizowane zostały przez Urząd Marszałkowski w Mielcu, w 2015 roku. Rok później II pokazy odbyły się w podrzeszowskiej Jasionce.
  Tym razem czas na kolejne podkarpackie lotniska - czyli na Krosno.
  Podobnie jak w latach ubiegłych organizacja imprezy odbywa się dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych - Regionalny Program Operacyjny na lata 20014-2020.

Cookies

Ta strona uzywa plików Cookies, które instalowane są na Twoim komputerze. więcej w Polityce prywatności