Spacer z Ignacym Łukasiewiczem

W dniu 16 września 2017 r.  wszyscy zainteresowani historią przemysłu naftowego, rafineryjnego a także gazownictwa będą mogli za darmo zwiedzić wszystkie ekspozycje Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Ponadto na turystów czeka dodatkowa atrakcja w postaci ścieżki questingowej, debiutującej, jako nowe narzędzie edukacyjne dla różnych grup wiekowych.

Celem questingu jest budowanie i rozwijanie poczucia tożsamości z danym regionem, jego historią, a także upowszechnianie dziedzictwa kulturowego, przemysłowego i historycznego. Jest to swoistego rodzaju połączenie elementów harcerskich podchodów, gier terenowych i nowych technologii.
Na terenie Muzeum w Bóbrce zostaną przeprowadzone rozgrywki questingowe w 3 grupach liczących ok. 30 osób.

Karta zgłoszenia do pobrania na stronie internetowej w zakładce aktualności - Spacer z Ignacym Łukasiewiczem.


Osoby lub grupy zostaną powiadomione mailowo o zakwalifikowaniu do rozgrywki questingowej. W przypadku przekroczenia liczby osób w którejś z grup lub kompletu osób, muzeum zastrzega sobie prawo do przeniesienia do innej grupy lub odmowy zapisu.
Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać do 11 września 2017 na adres mailowy muzeum tj. muzeum@bobrka.pl. Zakwalifikowani uczestnicy zostaną poinformowani droga mailową.

 

Starsze aktualności

 • Kartka z historii - wydobycie na kopalni w Bóbrce.

  Wg danych szacunkowych z 1897 r. w latach 60.XIX w wydobyto w Bóbrce ok. 200 tys. cetnarów ropy (cetnar to ok.50-51 kg), co oznaczało, że kopalnia dawała 1/4 ówczesnej produkcji ropy w Galicji!

 • Polska zobacz więcej weekend za pół ceny - 2017

  W dniach 7 - 8 października 2017 Muzeum w Bóbrce będzie uczestniczyć w programie "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny".

  W ten weekend będzie można zakupić bilety uprawniające do zwiedzania Muzeum z 50% rabatem.


  Serdecznie zapraszamy, taki weekend zdarza się niezwykle rzadko.
  Muzeum będzie czynne w godzinach 8.00-16.00.

  Promocja obejmuje bilety normalne oraz ulgowe.

 • III Podkarpackie Pokazy Lotnicze

  2 września 2017 w godzinach 10:00 - 18:00 na lotnisku w Krośnie odbędą się III Podkarpackie Pokazy Lotnicze.
  Pierwsze Pokazy Lotnicze zorganizowane zostały przez Urząd Marszałkowski w Mielcu, w 2015 roku. Rok później II pokazy odbyły się w podrzeszowskiej Jasionce.
  Tym razem czas na kolejne podkarpackie lotniska - czyli na Krosno.
  Podobnie jak w latach ubiegłych organizacja imprezy odbywa się dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych - Regionalny Program Operacyjny na lata 20014-2020.

Cookies

Ta strona uzywa plików Cookies, które instalowane są na Twoim komputerze. więcej w Polityce prywatności