Muzeum w Bóbrce przygotowane do sezonu 2020

Dzisiaj w naszym muzeum odbyła się konferencja prasowa na której Prezes Zarządu Pan Ryszard Rabski przedstawił plany Muzeum w Bóbrce na sezon 2020. Partnerem wspierajacym Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce w roku 2020 została firma GAZ-SYSTEM S.A. Operator Gazociągów Przesyłowych. Jest to  firma strategiczna dla polskiej gospodarki oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Prezes Rabski szczególną uwagę zwrócił na kilka imprez, które odbędą się w naszym muzeum. Będą to; Bóbrka Nocą, – nocne zwiedzanie Muzeum z dodatkowymi atrakcjami w postaci; specjalnych, okazjonalnych iluminacji świetlnych, seansów filmów w kinie plenerowym, koncertów plenerowych, kuchni regionalnej. Rodzinne Pikniki Naukowe – impreza skierowana do lokalnej społeczności, mająca za zadanie popularyzację historii przemysłu naftowego.

Sztandarowym wydarzeniem w 2020 roku ma być impreza zatytułowana „Światło z Ziemi” – Gala plenerowa z udziałem gwiazd sceny polskiej najważniejsze wydarzenie na terenie Muzeum w Bóbrce upamiętniające zapalenie pierwszych lamp naftowych 31 lipca 1853 w szpitalu na lwowskim Łyczakowie, które wykonał blacharz lwowski Adam Bratkowski, według projektu Łukasiewicza. Datę 31 lipca 1853 roku uważa się za datę powstania polskiego przemysłu naftowego.

Darczyńcy

Fundatorzy

Sponsorzy

Mecenas

Partner wspierający

Jak trafić do muzeum