Koncert plenerowy „Skarby nie chodzą piechotą. Opowieść muzyczna o Ignacym Łukasiewiczu”

Z okazji 170. rocznicy zapalenia pierwszej lampy naftowej Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza Bóbrce zaprasza na wyjątkowe wydarzenie muzyczne – plenerowy koncert „Skarby nie chodzą piechotą – opowieść muzyczna o Ignacym Łukasiewiczu”.

W artystyczną podróż opowiadającą o życiu i działalności patrona Muzeum w Bóbrce, wybitnego polskiego naukowca, wynalazcy, działacza społecznego i niepodległościowego zabiorą nas podkarpaccy muzycy – Chór Akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego, chór dziecięcy podkarpackich szkół muzycznych, orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Mielcu oraz soliści – Agnieszka Sobas i Kacper Bator. Koncert jest artystyczną inicjatywą podkarpackich dyrygentów Katarzyny Sobas i Grzegorza Oliwy. Autorką tekstów jest Monika Patyk, a kompozytorem Krzysztof Mroziak. Ryszard Kusek odpowiada za przygotowanie orkiestry, a Agnieszka Tomaszek za przygotowanie chóru. W roli recytatora wystąpi Paweł Gładyś.

Koncert odbędzie się dnia 29 lipca 2023 r. o godz. 19.30 w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek : muzeum@bobrka.pl, tel. 13 43 33 594, kom. 694 385 597

Serdecznie zapraszamy.

plakat łukasiewicz poprawiony

Fundatorzy

Sponsorzy

Jak trafić do muzeum