Naftowa Noc Muzeów

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na Naftową Noc Muzeów w dniu 20 maja 2023 r. w godz. 18.00 – 24.00. W tym roku szczególnie podkreślamy 170 rocznicę zapalenia pierwszej lampy naftowej oraz 170 lat przemysłu naftowego.

Najmłodszych zapraszamy na warsztaty, podczas których dzieci samodzielnie wykonają kopię lampy naftowej Ignacego Łukasiewicza, a także poznają symbole i tradycje górnicze oraz wykonają górnicze czako.

Oprócz zajęć warsztatowych dla najmłodszych, zwiedzający w wyznaczonych godzinach będą mogli zobaczyć, jak czerpano ropę z najstarszej studni „Franek” oraz obejrzeć filmy o tematyce naftowej.

Dla miłośników komiksu gratką będzie spotkanie z panem Dariuszem Ryglem – autorem komiksu „Ignacy Łukasiewicz 1822-1882”, podczas którego będzie można uzyskać pamiątkowy autograf.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z propozycji przygotowanych przez Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Szczegółowy program znajduje się na plakacie. Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach Nocy Muzeów jest bezpłatny.

Fundatorzy

Sponsorzy

Jak trafić do muzeum